środa, 3 grudnia 2014

SZLACHETNA PACZKA

I Ty możesz zostać św. Mikołajem!

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję SZLACHETNA PACZKA. Zamierzamy przygotować paczkę dla jednej potrzebującej pomocy rodziny. W imieniu szkolnych wolontariuszy prosimy wszystkich uczniów naszej szkoły o włączenie się do tej akcji i dołączenie do grona darczyńców. Poniżej zamieszczamy opis wybranej przez nas rodziny oraz ich potrzeb. Wszystkie rzeczy prosimy przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego do 11 grudnia 2014.
Kod rodziny
POD-825-029660
Opis rodziny
Pani Małgorzata (33 l.) i pan Stanisław (40 l.) wychowują czwórkę dzieci: Krystiana (15 l.), Anię (14 l.), Dominika (10 l.) i Gabrysia (3 i pół miesiąca).
Na co dzień pani Małgorzata zajmuje się dziećmi, a szczególnie Gabrysiem, który pojawił się na świecie parę miesięcy temu. Pracę zawodową podejmuje więc tylko pan Stanisław, który zarabia ok. 1200 złotych – po odjęciu kosztów utrzymania, na życie pozostaje ok. 216 złotych na jednego członka rodziny. Kwota ta często nie wystarcza na podstawowe potrzeby dzieci, a dochodzą do tego jeszcze znaczące wydatki szkolne. Dzieci starają się pomóc rodzicom podejmując się np. roznoszenia ulotek. Ponadto pomagają matce w prowadzeniu domu i opiece nad najmłodszym bratem.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, środków czystości i obuwia.
Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz