środa, 5 listopada 2014

Wycieczka nordic walking do schroniska dla zwierząt w Machowie

Korzystając z uroków pięknej polskiej jesieni we wtorek (4.11.2014)  klasa 1 a wybrała się z wychowawcą na pieszą wycieczkę do schroniska dla zwierząt prowadzonego przez Tarnobrzeskie Stowarzyszenie "Chrońmy zwierzęta" w Machowie.
Wycieczka rozpoczęła się szkoleniem przeprowadzonym przez pana Jacka Jańczyka z Akademii Nordic Walking w Tarnobrzegu. Uczniowie poznali właściwą technikę chodzenia z kijkami oraz wykonali rozgrzewkę przed długim spacerem.
Po przejściu trasy wzdłuż Jeziora Tarnobrzeskiego uczniowie spotkali się z członkami Stowarzyszenia "Chrońmy Zwierzęta"  i przekazali karmę dla podopiecznych schroniska. Następnie każdy z uczestników wycieczki wyprowadził na spacer psa. Klasa zdecydowała się również adoptować Hektora, którym uczniowie będą opiekować się do czasu, aż znajdzie swój nowy dom.
Hektor jest uroczym wielorasowcem z cechami owczarka niemieckiego, który uwielbia się bawić, świetnie aportuje i reaguje na podstawowe komendy. Rewelacyjnie sprawdzi się jako stróż każdego domu.
Uczniowie wykazali się ogromną wytrzymałością i dobrą kondycją, ponieważ w ciągu 3 przeszli prawie 18 km.
Opiekun:
Iwona Ćwik


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz